Co zrobić z odpadami po remoncie lub budowie?

Kategoria: Blog

Co zrobić z odpadami po remoncie lub budowie?

Remont mieszkania czy budowa domu wiąże się niewątpliwie z niezliczoną ilością odpadów. Każdy, kto chociaż raz w życiu wyburzał chociażby małą ściankę działową w mieszkaniu wie, że generuje ona zupełnie niespodziewane ilości gruzu. Z gruzem trzeba coś zrobić. Oczywiście trzeba go usunąć z mieszkania, tylko gdzie wyrzucić? Podobny problem stwarzają resztki farb czy klejów. Nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, że te substancje są trujące dla środowiska. Jak więc poradzić sobie z usuwaniem odpadów poremontowych?

Rozwiązanie: kontener

To proste. Trzeba znaleźć firmę oferującą wynajem kontenerów na odpady. Pracownicy firmy przyprowadzą kontener na naszą posesję lub w okolice naszego mieszkania. Do kontenera można śmiało wrzucać wszystkie „niewygodne” śmieci. Mogą więc tam trafić worki z gruzem, resztki paneli, kafelków, farb, klejów, jak również stare meble. Możemy umówić się z daną firmą, że odbierze pełny kontener o danej godzinie lub że po prostu zadzwonimy, gdy skończymy porządki. Pracownicy firmy odbiorą pełen kontener i profesjonalnie zajmą się naszymi śmieciami. Co to oznacza?

Recycling i utylizacja

Przede wszystkim nasze śmieci zostaną odpowiednio posortowane. To, co można będzie poddać recyclingowi, pracownicy firmy przekażą odpowiednim partnerom (np. szkło trafi do huty). Firma zajmie się również neutralizacją odpadów trujących. Poprzez rożne procesy chemiczne i termiczne unieszkodliwi ona substancje, które trafiając do gleby lub powietrza mogłyby wyrządzić wiele szkód. Dopiero to, z czego nie da się nic już zrobić jest profesjonalne utylizowane. W Polsce świadomość konieczności profesjonalnego podejścia do śmieci jest jeszcze mała, jednak u naszych zachodnich sąsiadów już od lat edukuje się nawet przedszkolaki, jak ważne jest sortowanie śmieci i recycling. Warto więc reagować, gdy widzimy, że sąsiad wyrzuca elektrośmieci czy resztki remontowe na śmietnik. Czasami Polacy po prostu nie wiedzą, że należy to zrobić inaczej.


5 komentarzy

  1. Good day! This post could not be written any better!Reading through this post reminds me of my good old room mate!He always kept talking about this. I will forward thispage to him. Pretty sure he will have a good read. Many thanksfor sharing!

    http://www.yaha.com

  2. I’m really loving the theme/design of your weblog. Do you ever run into any internetbrowser compatibility issues? A couple ofmy blog audience have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Opera.Do you have any solutions to help fix this issue?

    https://www.hormel.com